UKS Orlik Przemyśl

Orlik Przemyśl z sekcją trialową!

26 czerwca w siedzibie stowarzyszenia UKS Orlik Przemyśl doszło do podpisania deklaracji o współpracy pomiędzy Orlikiem a drużyną Trial Team Przemyśl. Oficjalnie możemy zatem ogłosić, że UKS Orlik Przemyśl poszerza swą działalność i do jego oferty dołącza trial motocyklowy.

Trial jest obok wyścigów drogowych najstarszą dyscypliną sportów motorowych.  Wyuczona technika jazdy trialowej doskonale przydaje się w motocyklach enduro czy szosowych. Jednak, przede wszystkim jest to wysiłek fizyczny, poprawiający ogólną kondycję koordynację i poczucie równowagi, również w przypadku piłki nożnej. Z uwagi na te czynniki obie strony rozpoczęły rozmowy o nawiązaniu współpracy, a ich negocjacyjny finał nastąpił 26 czerwca w momencie gdy podpisy pod deklaracją i planem rozwoju Orlika Trial Przemyśl złożyli Henryk Łaskarzewski i Tomasz Duda.

– Orlik Przemyśl nieustannie się rozwija i poszukuje nowych sposobów na wzbogacenie swojej oferty. Powstanie sekcji trialowej jest doskonałą wiadomością dla amatorów sportów motocyklowych, ale również okazją do urozmaicenia codziennego treningu piłkarskiego. Pasja z jaką nasi partnerzy opowiadają o trialu oraz ich widoczne zaangażowanie w codzienną pracę, spowodowały, że rozmowy miały bardzo sprawny i konstruktywny charakter. Serdecznie witamy w orlikowej rodzinie! – powiedział Henryk Łaskarzewski, Prezes UKS Orlik Przemyśl.

Trial Team Przemyśl jest inicjatywą powołaną do życia w 2019 roku i od samego początku wzbudzająca wśród przemyskich fanów motocykli duże zainteresowanie. W tym samym roku na przemyskim stoku powstała trasa, którą przetestował wielokrotny mistrz Polski w trialu – Gabriel Marcinów. Do Przemyśla Marcinów zawita po raz kolejny w dniach 17-19 lipca. Wtedy to odbędzie się profesjonalne szkolenie z mistrzem, a swych sił na motocyklach będą mogli spróbować zawodnicy i sympatycy Orlika.

Drużynę trialu na rozmowach reprezentowali Tomasz Duda, Maciej Majewski oraz Krzysztof Grabowski.

Trial jest formą rekreacji dla całej rodziny. Swoich sił na motorze trialowym mogą spróbować zarówno starsi, jak i dzieci. Dzięki współpracy z Orlikiem możemy przekazywać swą wiedzę młodszym pokoleniom i mam nadzieję, że znajdą się wśród nich pasjonaci, którzy będą kontynuować piękną, przemyską tradycję trialu. Dzięki jasno sprecyzowanej strategii dążymy do tego, by za kilka lat zawodnik Orlik Trial Przemyśl wystąpił na międzynarodowych zawodach trialowych – tłumaczy Maciej Majewski, odpowiedzalny za koordynację działań pomiędzy Orlikiem i Trialem Przemyśl.