UKS Orlik Przemysl trzecia drużyna na Podkarpaciu

 

UKS Orlik Przemyśl na podium turnieju w Arłamowie.

Zawodnicy UKS Orlika Przemyśl, potwierdzili na Mistrzostwach Podkarpacia o Puchar Prezesa PZPN, że należą do czołówki podkarpackich drużyn. Po wygranych eliminacjach chłopcy z kategorii U-11 i U-12 spotkali się na turnieju finałowym w Hotel Arłamów.

14 stycznia zespół U-11 pomimo ambitnej postawy nie zakwalifikował się do finałowej czwórki zajmując ostatecznie 6 miejsce.

21 stycznia zespół U-12 prowadzony przez trenera Krzysztofa Frankiewicza pechowo przegrał w półfinale i ostatecznie powtórzył wynik z poprzedniego sezonu zajmując trzecie miejsce.

Indywidualnie wyróżnieni zostali Jakub Jaroch oraz Hubert Kędziora, odpowiednio najlepszy bramkarz oraz obrońca turnieju. Jako grupa wszyscy chłopcy za swą postawę zasługują na wielkie brawa.

Składamy gratulacje zespołom Stali Łańcut oraz Stali Rzeszów i życzymy powodzenia w finale rozgrywanym w Warszawie!

Sukcesy w Lezajsku

 

W dniach 26 i 27 styczeń 2019 nasze zespoły uczestniczyły w Leżajsku w turniejach organizowanych dla rocznika 2008(sobota) i 2007(niedziela).

W dniu 26/01/2019 na turnieju dla rocznika 2008 nasi zawodnicy zdobyli II miejsce 🥈strzelając 13 goli ⚽ tracąc tylko
3 gole 📣. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Wiktor Kłusek wielkie brawa dla niego 🥅🏅. Nasza drużyna walczyła do samego końca turnieju o pierwsze miejsce lecz zabrakło trochę szczęścia w meczu z Unią Nowa Sarzyna mając dużą przewagę ulegając 1-0 która została zwycięzcą całego turnieju gratulacje dla trenera i jej zawodników oraz organizatorów turnieju. Zawodnicy wystąpili w składzie :Wiktor Kłusek, Olivier Daczkowski , Mateusz Bobrowicz, Dawid Nowakowski, Gracjan Młodziński, Paweł Cielewicz, Kamil Łacina, Kacper Łacina, Filip Kudelski, Piotr Korczak oraz trener Sebastian Bobrowicz.

W dniu 27/01/2019 na turnieju dla rocznika 2007 nasi zawodnicy zdobyli również II miejsce 🥈strzelając 12 goli ⚽nie tracąc żadnej .Chłopcy stanęli w walce o pierwsze miejsce przeciwko Stali Rzeszów , niestety mecz zakończył się remisem co dało pierwsze miejsce z taką samą ilością punktów zawodnikom z Rzeszowa 📣. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kuba Jaroch. Wielkie gratulacje dla niego oraz naszego klubowego trenera bramkarzy Stasia Chomy. Nasza drużyna walczyła od samego początku turnieju z „zębem”, a w meczu o pierwsze miejsce zabrakło odrobiny szczęścia. Grano systemem każdy z każdym; Orlik – FA Nisko 2-0 ; Orlik – APPN Mielec 5-0; Orlik – Orzełek Przeworsk 0-0; Orlik – Sparta Leżajsk 5 -0; Orlik Stal Rzeszów 0 – 0; gratulacje dla trenera i jej zawodników oraz organizatorów turnieju . Warto zaznaczyć że zawodnicy z Przemyśla byli o rok młodsi za wyjątkiem swojego bramkarza. .UKS Orlik wystąpił w składzie : Kuba Jaroch,, Olivier Daczkowski ,Hubert kędziora , Kornel Rybak, Sergiusz Rożak, Jasiu Borysławski, Tymcio Sociński trener; Henryk Łaskarzewski , asystent; Mariusz Kędziora.

Zawodnicy Uks Orlik Przemysl w kadrze OZPN

 Kolejne miłe informacje dotarły do Nas z Krosna. Kadra U-13 Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu w składzie której znalazło się, aż siedmiu reprezentantów UKS „Orlik” Przemyśl, m.in: Jacek Pudlik, Aleks Baniecki, Brajan Sromek, Kamil Beńko, Kacper Pisz, Dawid Adamski i Paweł Palko zajęła bardzo dobre 3 miejsce, przywożąc okazały puchar. Możemy powiedzieć, że kadra okręgu to Orlik. Brawo dla naszych kadrowiczów. Należy wspomnieć, że do tego sukcesu przyczynił się również nasz trener Krzysztof Frankiewicz. Wielkie brawa dla reprezentacji OZPN Jarosław.

FC Barcelona-UKS Orlik Hensfort Przemyśl

 1.  UKS ORLIK Hensfort PRZEMYŚL ZAGRA MECZ Z FC BARCELONĄ!Marzenia się spełniają.
  18 lutego 2019 roku, tuż obok legendarnego stadionu FC Barcelony – Camp Nou przemyska drużyna Orlików HENSFORT z Przemyśla (rocznik 2008) rozegra mecz ze swoimi rówieśnikami z akademii „Dumy Katalonii”. Akademia FC Barcelony to kluczowy projekt klubu, który bazuje na wdrożonej przez Johanna Cruyffa metodologii kreatywnego i ofensywnego stylu gry połączonego z pracą zespołową, ambicją oraz szacunkiem wobec rywali.

  -To wielki sukces UKS Orlik Przemyśl oraz doskonała szansa na promocję Miasto Przemyśl – profil oficjalny. Rozmowy z przedstawicielami Barcelony trwały niemal dwa miesiące i dzięki wsparciu firmy HENSFORT oraz dobrej woli wielu osób, zwłaszcza Pana Wlaźlik Stanisław Michał i Henryk Łaskarzewski, zakończyły się szczęśliwym finałem – tłumaczy Paweł Rząsa, koordynator projektu.

  Wielkie brawa dla rodziców, trenerów, wszystkich sympatyków klubu i przede wszystkim zawodników 👏👏

  -Możliwość rozegrania meczu z zawodnikami najlepszej akademii świata jest bardzo nobilitująca. Cieszymy się, że bierzemy udział w tym wydarzeniu i mocno trzymamy kciuki za tych młodych zawodników – powiedział Andrzej Pichur, Prezes firmy HENSFORT

  Obecnie w pięciu najsilniejszych ligach świata gra ponad 60 wychowanków Barcelony, wśród nich tacy zawodnicy jak Leo Messi, Mauro Icardi, Cesc Fabregas czy Gerard Pique. Rywale Orlików HENSFORT, prowadzeni przez trenera Juana Jimeneza są grupą wyselekcjonowanych zawodników, którzy w przyszłości mają stać się filarami pierwszej drużyny.

  O przygotowaniach do meczu, jego przebiegu i wrażeniach będziemy na bieżąco informować z obozu w Hiszpanii!

  Dopingujcie Orlików! Vamos!🇵🇱🇪🇸⚽️

  https://www.hensfort.com/pl/aktualnosci/sponsorowany-przez-hensfort-klub-rozegra-mecz-z-fc-barcelona.html-0

Współpraca ze Stala Rzeszów!

UKS Orlik Przemyśl klubem partnerskim Stali Rzeszów

Stal Rzeszów rozpoczęła tworzenie sieci akademii, szkołeki klubów partnerskich.

List intencyjny podpisany przez dyrektorów Stali Rzeszów,Michała Wlaźlika i Leszka Rejusa oraz Prezesów UKS Orlika Przemyśl – Henryka Łaskarzewskiego i Czesława Rożaka -otwiera drogę do lepszego rozwoju młodych chłopców z dwóch dobrze funkcjonujących ośrodków piłkarskich dla młodzieży. Zarówno jeden, jak i drugi, posiada wykwalifikowany sztab szkoleniowy, który dzięki nawiązanej współpracy będzie dzielił się doświadczeniem oraz wspólnie szkolił, wedle nowoczesnej europejskiej metodologii na jakiej aktualnie pracuje Stali Rzeszów.

Głównym celem nawiązania współpracy między akademią z Rzeszowa i klubem z Przemyśla jest pozyskiwanie najzdolniejszych zawodników do Stali Rzeszów. Piłkarze z Grodu nad Sanem , będą mieli możliwość udziału w treningach na Stadionie Miejskim, korzystania z naszej infrastruktury oraz specjalistycznego sprzętu wraz z dostępem do wysokiej klasy specjalistów z zakresu fizjoterapii i psychologii. Będą mieli  możliwość kontynuowania nauki w tworzonej przez Prezesa Rafała Kalisza Szkoły Mistrzostwa Sportowego , która ma być,  jedną z najnowocześniejszychtego typu placówek w Polsce opartej na doświadczeniach najsilniejszych Akademii w Europie. Dzięki temu będą mieli zagwarantowany kontakt z Akademiami i klubami z całego Świata, z którymi będziemy mogli wymieniać się wiedzą, wspólnie trenować  oraz osiągać liczne sukcesy.

UKS Orlik Przemyśl jest jednym z najlepiej funkcjonujących tego typu klubów w regionie, dlatego zdecydowaliśmy się na nawiązanie z nim współpracy. Charakteryzuje się jakością prowadzenia zajęć przez trenerów posiadających wysokiekwalifikacje – powiedział Michał Wlaźlik, Dyrektor Sportowy Stali Rzeszów.

Będziemy starali się dzielić doświadczeniem naszych trenerów oraz poprzez wspólne szkolenia  w kraju jak i za granicą podnosić ich kompetencje z zakresu piłki nożnej.

 

 

Rozmowa z wiceprezesem UKS Orlik Przemyśl

Na przełomie roku  przeprowadziliśmy rozmowę z wiceprezesem UKS Orlik Przemyśl Czesław Rożak, odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne w stowarzyszeniu. Rozmawialiśmy o starym roku o tym co się zrobiło i tez o planach na przyszłość. Zapraszamy do rozmowy.

 

   

Kończy się rok 2018, jaki był dla Orlika Przemyśl?

Ogólnie mogę powiedzieć ze rok zmian, poczynając od zmiany składu zarządu poprzez zmiany organizacyjne kończąc na finansach. Rok w którym musieliśmy wiele rzeczy uporządkować i stworzyć bazę do dalszego sprawnego funkcjonowania. W marcu podejmując się tej funkcji zdawałem sobie sprawę, ze trzeba dużo poprawić aby dać szansę realizować się naszym dzieciom. Bo to oni są w tym klubie największą wartością. Nie uważam, ze poprzedni zarząd nic nie robił. Wręcz odwrotnie, każdy wniósł dużo w to, ze dzisiaj po 5 latach istnienia, mamy już tak silną pozycje. Ja każdemu z osobna pragnę tylko podziękować. Bo jest to praca społeczna, często kosztem życia prywatnego.

Najważniejsze zmiany?

 Początkiem roku 2018 w strukturach klubu istniały formalnie 3 grupy treningowe, pozostałe młodsze roczniki stanowiły tzw. Grupy wstępnego nauczania. Co gorsze, po rezygnacji jedna grupa została bez trenera. To wszystko wymagało działania. Po Walnym zebraniu w lutym,  pierwszą z decyzji nowego zarządu było włączenie w struktury oddzielnie rocznikow 2010 i 2011 oraz utworzenie oddzielnej grupy treningowej rocznika 2009. Trenerem rocznika 2006/7 został Pan Krzysztof Frankiewicz, zaś w maju rocznik 2009 prowadzić zaczął trener Aleksander Bunko. Od 1 grudnia powołano nowa grupę złożona z rocznika 2012. Trenerem został Jacek Harłacz. Nowy zarząd podjął szereg działań  w kwestiach finansowych, bo to jest również ważna składowa funkcjonowania każdej akademii.

Czyli przestały funkcjonować grupy wstępnego nauczania?

Nie. Nadal funkcjonują, ale tylko dla tych najmniejszych dzieci, gdzie rotacje są największe. Obecnie funkcjonuje dla rocznika 2013,2014,2015.

Z czego jest finansowana akademia?

Najważniejszą częścią jest comiesięczna składka członkowska, którą opłacają rodzice.

W jakiej kwocie?

Obecnie jest to 50 zł miesięcznie. W okresie zimowym wprowadziliśmy dodatkową opłatę za hale w kwocie 20 zł. Za tę kwotę, każde dziecko ma zapewnione 3 jednostki treningowe tygodniowo. Dodatkowo prowadzimy 2 razy w tygodniu zajęcia bramkarskie. Obecnie trwają rozmowy na temat dodatkowych zajęć motorycznych.

Nasze dzieci uczestniczą tez w uzupełniających zajęciach z lekkoatletyki. O szczegółach więcej może powiedzieć prezes Henryk Łaskarzewski, który odpowiada u nas za kwestie sportowe.

Czy planowana jest zmiana składki członkowskiej?

Obecnie tego nie planujemy. Mimo ze opłaty  są najniższe w porównaniu z innymi tego typu akademiami  na terenie całego województwa , to nie chcemy ich zwiększać. Podniesienie składki to jest cos najprostszego. Chcemy dać możliwość rozwijania talentów wszystkim dzieciom niezależnie od ich statusu materialnego. U nas istnieje możliwość zwolnienia z opłaty, po przedstawieniu przez rodzica odpowiednich zaświadczeń.  Staramy się szukać innych źródeł finansowania. W lutym odbędzie się Walne Zebranie Członków, jeżeli stwierdzi, ze trzeba podnieść składkę, to ja się do tego zastosuje. Jako zarząd tego nie planujemy i myślę ze tak pozostanie, przynajmniej w najbliższym czasie.

Jakie UKS Orlik Przemyśl miał inne źródła finansowania?

Staramy się bardzo aktywnie uczestniczyć w różnych programach wspierajacych, ogłaszanych zarówno przez Miasto Przemyśl czy Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bo szczerze powiedziawszy, same składki nie wystarczyłyby w 2018 roku na opłacenie trenerów czy obsługi księgowej. Ze względu na brak chętnych do pisania różnych projektów, sam podjąłem się tego. Wymagało to poświecenia czasu, aby poznać zasady, warunki, wymagane cele. Nie wystarczy tylko napisać i złożyć zarówno w formie elektronicznej a następnie papierowej, ale później po otrzymaniu dotacji trzeba to przeprowadzić a następnie rozliczyć. Ale warto było, bo sprawiło się dużo radości tym dzieciom, i sytuacja finansowa klubu jest stabilna. Szczegóły przedstawimy już w lutym na Walnym Zebraniu prawdopodobnie w hotelu Accademia, gdzie już teraz wszystkich naszych członków zapraszam. Przy rozliczaniu duży udział miał skarbnik klubu Adrian Kudelski, któremu dziękuje.  Obecnie z wyjątkiem jednego, którego termin jest do końca stycznia, wszystkie programy pozytywnie zakończyliśmy i zrealizowaliśmy.

A sponsorzy prywatni?

Tez byli i mam nadzieje, ze w Nowym Roku na wsparcie ludzi dobrej woli będziemy mogli liczyć. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu Maciejowi Makarowskiemu i jego firmie STUDIO M. Jego wsparcie w 2018 było duże i znaczące. Dziękuje firmie Hensfort, dziękuje firmie Essentia za turniej Twierdza Przemyśl. Dziękuje wszystkim tutaj nie wymienionym a którzy w jakikolwiek sposób z nami byli. Każde nawet najmniejsze wsparcie miało dla nas duże znaczenie. Pragnę zapewnić, ze każda złotówka którą otrzymaliśmy była wykorzystana dla naszych dzieci. Podkreślam ze Zarząd wszystko robił społecznie.

Jakie było najważniejsze wydarzenie dla klubu w starym roku?

Według mnie, to organizacja Międzynarodowego Turnieju Twierdza Przemyśl w 01-03.06.2018. Było do bardzo duże przedsięwzięcie również logistyczne. Do Przemyśla przyjechało 350 dzieci z całej Polski jaki również drużyny z Ukrainy i Słowacji. Dysponując skromnymi zasobami osobowymi zorganizowaliśmy cos bez precedensu. W historii Naszego Miasta nie było takiego Turnieju piłki nożnej. Tylko wymienię kilka zespołów: Legi Warszawa, Wisła Krakow, Pogoń Szczecin, Karpaty Lwów, Bardejov, Sandecja Nowy Sącz, Siarka Tarnobrzeg, Stal Rzeszów,  BKS Lublin. Spłynęło wiele pochlebnych opinii o organizacji. Dużo drużyn chce przyjechać na kolejną edycję. Zwycięzca turnieju Karpaty Lwow tydzień później z tymi samymi chłopakami zajął 5 miejsce w największym w Europie turnieju Sokolika. Sportowo też trzeba uznać sukces naszej drużyny, która w tak doborowym towarzystwie awansowała do Ligi mistrzów i walczyła w drugim dniu o najwyższe cele.

A jaki był to rok pod względem sportowym dla UKS Orlik Przemyśl?

Jak już wcześniej wspomniałem, kwestie sportowe są domeną Prezesa i trenera Henryka Łaskarzewskiego, on na tym zna się najlepiej. Z mego punktu widzenia, tez mamy się czym pochwalić. Zwycięstwo rocznika 2010 w finałach wojewódzkich pucharu z Podwórka na Stadion, zostali najlepsza drużyną na Podkarpaciu. No i debiut w Lidze Podkarpackiej, i to od razu jaki. Były wiele innych sukcesów, których nie sposób tutaj wymienić.

No właśnie jak oceniasz ligę podkarpacką?

Jako duży sukces sportowy. Nasza drużyna młodzika młodszego złożona w 80% z chłopaków o rok młodszych awansowała od razu do 1 ligi. Młodzik starszy awansował z 3 ligi do 2, a trampkarz starszy zajął 4 miejsce w 3 lidze.  Organizacyjnie tez wyszło wszystko dobrze. Było to tez wyzwanie finansowe, to liczone jest nie w tysiącach a dziesiątkach tysięcy rocznie. Całość zobowiązań wziął na siebie klub. Transport, sędziowie to są duże kwoty, ale daliśmy rade. W roku 2019 chcemy to kontynuować.

Oprócz ligi podkarpackiej, należy też wspomnieć o lidze OZPN, gdzie nasze zespoły grające z chłopakami o rok starszymi, spisywały się dzielnie, zdobywały doświadczenia i niektórzy będą za niedługo mieć możliwość debiutu w lidze podkarpackiej.

Co jeszcze uważasz za istotnego jeżeli idzie o 2018 rok.

Dużo tego było, nie sposób tego wymienić tak na szybko. Każdego dnia coś się działo.  Staraliśmy się aktywnie informować opinie publiczna o tym co robimy. Aktywnie prowadziliśmy nasze strony internetowe w tym Facebook.  Zdaje sobie sprawę z tego jak ważna sprawą jest reklama. Tutaj bardzo chciałbym podziękować Robertowi Pilawskiemu, odpowiedzialnemu w klubie za sprawy marketingu. Bez niego tez nie byłoby tego sukcesu.

Co w Nowym Roku w UKS Orlik Przemyśl?

Zycie pokaże. Plany są ambitne. Mimo ze jesteśmy największym klubem dziecięcym w Przemyślu i jednym z największych w Podkarpaciu nie znaczy, ze możemy osiąść na laurach. Dalej trzeba ciężko pracować, trzeba podnosić sobie poprzeczkę w każdym elemencie. Dla mnie ważne jest aby podnosić poziom szkolenia, a to się wiąże z trenerami. A żeby mieć najlepszych trenerów w klubie trzeba im odpowiednio płacić. Żeby więcej płacić trzeba mieć źródło finansów. Takie koło. Dużo spraw jeżeli chodzi o finanse klaruje się tak naprawdę  w pierwszym kwartale roku. U nas decydujący głos mają rodzice, i to oni na Walnym Zebraniu dowiedzą się o szczegółach i  oni zdecydują w jakim kierunku pójdziemy. Potrzeba nam więcej trenerów, marzy mi się żeby każdy trener miał asystenta. I chciałbym to zrobić, nie podnosząc jednocześnie składek.

Prowadzimy tez zaawansowane rozmowy z znanymi akademiami piłkarskimi odnośnie ściślejszej współpracy.  Chcemy żeby to nie było tylko na papierze ale ta współpraca miała wymiar praktyczny.   Jest tez projekt który zmienił by system szkolenia dzieci w Przemyslu. Ale to już nie tylko od nas zależy, ale wielu instytucji na poziomie samorządu czy rzadu. O szczegółach nie chce mówić, bo za wcześnie.

Może choć zdradź co będzie się działo w pierwszym kwartale?

To nie jest tajemnica. UKS Orlik Przemyśl jedzie na obóz zimowy do Hiszpanii od 11 lutego. Akcja reklamowa tego wydarzenia ruszy wkrótce. Nie jest to wycieczka jak niektórzy myślą czy mówią. Jedzie trzech trenerów, będą treningi 2 razy dzienne. Będą sparingi. Tutaj będzie duża niespodzianka jeżeli idzie o sparingpartnera. Nie chce tego zdradzać, trwają jeszcze szczegółowe ustalenia. Ale będzie to wydarzenie bardzo duże dla naszych młodych zawodników. Będzie tez mecz Barcelony. A po powrocie planujemy wejść z treningami na trawę i ciężka praca na treningach.

Zapraszam wszystkich chętnych chcących grać  w piłce nożnej do UKS Orlik Przemysl. Naprawdę warto!

Życzenie na Nowy Rok.

W Przemyślu działa dużo klubów, stowarzyszeń szkolących dzieci, młodzież. Wszystkim bez wyjątku życzę sukcesów! Spełnienia swoich planów. Abyśmy tworzyli dobrą opartą na szacunku, lojalności, zaufaniu, dobrej komunikacji społeczność. Żebyśmy jako Orlik Przemyśl szli do przodu i byli lepszymi ludźmi. Młodym zawodnik radości z realizacji swoich pasji bez żadnych kontuzji.

Dziękuję