ROZMOWA Z TRENEREM KRZYSZTOFEM FRANKIEWICZEM

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem rozmowy z trenerem UKS Orlik Przemyśl Panem Krzysztofem Frankiewiczem przeprowadzonej przez redaktora jednej z telewizji internetowej. W grudniu na antenie lokalnej telewizji internetowej przedstawiona zostanie cała rozmowa w której udział wezmą również przedstawiciele zarządu. Rozmawiać będziemy o działalności naszego klubu, o celach i planach na przyszłość

Redaktor. Witam serdecznie trenera rocznika 2006/2007 w UKS Orlik Przemyśl.

Krzysztof Frankiewicz. Dzień dobry.

W jaki sposób trafił Pan do UKS Orlik Przemyśl?

KF. Propozycje współpracy z UKS Orlik Przemyśl otrzymałem od Pana trenera Henryka Łaskarzewskiego, za co bardzo mu dziękuję. Moim marzeniem po zakończeniu służby w mundurze było zajęcie się szkoleniem młodych piłkarzy. W tym kierunku ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, kurs instruktora piłki nożnej, kurs trenera UEFA B. Wielokrotnie uczestniczyłem w kursokonferencjach i akademiach organizowanych przez OZPN i PZPN. Dlatego cieszę się, że mogę podzielić się zdobytą wiedzą.

Jakie były początki pracy w UKS Orlik Przemyśl.

KF. Początki zawsze są trudne. Kiedy przejąłem grupę chłopców rocznika 2006/2007 miałem obawy, czy zostanę zaakceptowany. Wiedziałem, że w ostatnim czasie chłopcy mieli różnych trenerów, którzy niestety rezygnowali ze współpracy. Miało to negatywny wpływ na ich psychikę oraz rozwój piłkarski. Swoją pracę musiałem zacząć od budowania zaufania i wyrobienia w nich poczucia bezpieczeństwa, że jesteśmy drużyną na dobre i na złe.

Jaki cel wyznaczył Pan sobie przychodząc do klubu?

KF. Jak już wyżej wspomniałem, priorytetem w tym czasie było scalenie chłopców jako drużyny. Poza tym, utrzymanie pierwszego miejsca w lidze okręgowej młodzika. Nasza wspólna ciężka praca pozwoliła osiągnąć zamierzone cele.

Jak ocenia Pan zaangażowanie i talent poszczególnych zawodników Pana drużyny?

KF. Na początku chcę podkreślić, że mam szczęście, iż posiadam tak utalentowaną grupę młodych zawodników. Chłopcy są bardzo zaangażowani i chętnie biorą udział w zajęciach, co przynosi wymierne efekty w postaci wyszkolenia: pięciu reprezentantów Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu (trzech chłopców rocznika 2006 i dwóch rocznika 2007) oraz jednego zawodnika zakwalifikowanego do kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie.

Czy zrobili postępy piłkarskie?

KF. W mojej ocenie postęp jest widoczny, o czym świadczą obecne wyniki drużyny, tj. zajęcie II miejsca w rozgrywkach podkarpackich młodzika starszego premiowanym awansem do wyższej ligi. Poszczególni zwodnicy zrobili progres w panowaniu nad piłką w poszczególnych elementach technicznych. Można powiedzieć, że coraz częściej u chłopców uwidacznia się ich kreatywność przy wykonywaniu trudnych i złożonych zadań meczowych. Chłopcy rozwinęli się piłkarsko i mają świadomości, że dalej muszą ciężko pracować, aby odnosić sukcesy z czego jestem dumny.

Gdzie widzi Pan największe mankamenty w drużynie?

KF. Największe mankamenty upatrywałbym w systematyczności treningu przez poszczególnych zawodników. Kilku z nich mieszka poza Przemyślem i nie mogą korzystać tak z treningów jak miejscowi chłopcy. Trenujemy trzy razy w tygodniu, a i tak w mojej ocenie jest to za mało. Ponadto jak wcześniej wspomniałem drużyna cały czas się dociera. Dochodzą nowi zawodnicy, inni zaś rezygnują i odchodzą. Mankamentem jest także fakt, że prowadzę dwa roczniki chłopców o różnym poziomie zaawansowania piłkarskiego i trudno jest podnosić jakość w grze dla tych najlepszych. Przy braku selekcji jest to niemożliwe. Po mimo trudności szkolimy się dalej.

Jak układa się współpraca z zarządem klubu?

KF. Współpraca z zarządem układa się bardzo dobrze, nie mogę narzekać. Jestem rozliczany przez zarząd za szkolenie młodych piłkarzy i ich osiągnięcia. Jak do tej pory prawdopodobnie spełniam oczekiwania.

Co uważa Pan za największy sukces w dotychczasowej pracy w klubie?

KF. W klubie pracuję od dziewięciu miesięcy i mogę powiedzieć, że w tak krótkim czasie wydarzyło się wiele dobrego na niwie sportowej. O naszych sukcesach można przeczytać na portalu społecznościowym Orlika. Zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej. Największym sukcesem dla mnie jako trenera to to, że chłopcy mnie zaakceptowali i uwierzyli, że mogą wygrywać z każdym. Ostatnie osiągnięcia drużyny, to: awans do finału wojewódzkiego Pucharu Tymbarka U-12, awans do ligi podkarpackiej młodzika grupa „C” w sezonie 2018/2019. W obecnej jesiennej rundzie 2018 roku awans z drugiego miejsca do grupy „B” (druga liga podkarpacka młodzika starszego), mecze rozgrywane będą na wiosnę. Wygrana turnieju eliminacyjnego w Oleszycach i awans do finału wojewódzkiego w piłce halowej U-12 w Tryńczy.

Jakie cele stawia Pan sobie w sezonie zimowym/wiosennym?

KF. W okresie zimowych będziemy uczestniczyć w turniejach halowej piłki nożnej, aby chłopcy nabierali zwrotności i szybkości na małym obszarze gry. Z rocznikiem młodszym U-11 wystartujemy w eliminacjach do finału wojewódzkiego w futsalu. A to wszystko będzie przygotowaniem do rundy wiosennej, gdzie wystartujemy w II lidze podkarpackiej młodzika starszego i lidze okręgowej młodzika młodszego.

Jak ocenia Pan warunki treningowe, zaplecze, bazę itp?

KF. Uważam, że UKS Orlik posiada najlepsze warunki treningowe do szkolenia dzieci i młodzieży w Przemyślu. Powstały nowe szatnie, z których korzystamy w ramach rozgrywek ligowych. Dzięki pracy i zaangażowaniu Pana Łaskarzewskiego posiadamy wspaniale utrzymane boisko Juwenia, z którego korzystamy na co dzień. Do dyspozycji mamy również boisko ze sztuczną nawierzchnią. W okresie zimowym chłopcy trenują na halach sportowych znajdujących się na terenie Przemyśla oraz w Medyce. Dzięki projektom składanym przez zarząd UKS-u do MS i T o wsparcie finansowe, pozyskaliśmy nowy sprzęt sportowy potrzebny do prowadzenia zajęć treningowych.

Co chciałby Pan zmienić w funkcjonowaniu klubu?

KF. Chciałby, aby UKS był Stowarzyszeniem, gdzie znaczącą rolę odrywałoby Miasto Przemyśl, a nie rodzice. Mam na myśli finansowanie działalności ze środków budżetowych. To co w tej chwili przekazuje Miasto to tylko drobnostka, a potrzeb jest bardzo wiele. Uważam, że kształcenie młodego piłkarza nie kończy się na trampkarzu, a tak to wygląda na chwilę obecną w naszym klubie. Uważam, że każdy rocznik chłopców powinien mieć oddzielnego trenera, co wiąże się z dodatkowymi kosztami na co nie stać klubu.

Czego możemy życzyć Panu i prowadzonych przez Pana zawodnikom?

KF. Cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celów, natomiast moim zawodnikom zdrowia i jeszcze większego zaangażowania w treningach, aby nie słabła w nich chęć do uprawiania tego sportu.

Dziękuję za rozmowę

Orlik na antenie radia

 

Magazyn Lig Egzotycznych #32 – Liga Mamusiek


Jesteśmy w Warszawie gdzie o nas i naszej działalności jest coraz głośniej. Nasz UKS Orlik Przemyśl oraz „Mamuśki” z Orlika w mediach ogólnopolskich o tym co było i o bardzo odważnych planach na przyszłość. Dziękujemy firmie Hensfort za zorganizowanie wyjazdu. Zapraszamy do odsłuchania programu nagranego 13.11.2018 r w Warszawie przez bardzo popularne ogólnopolskie radio sportowe – Weszło FM.

100 lecie niepodleglosci

100 LECIE NIEPODLEGŁEJ NA ORLIKU !

10 listopada UKS Orlik Przemyśl obchodził 100 lecie niepodległości naszej Ojczyzny. I pod szyldem ….
„100 Goli na 100 lecie dla Rzeczpospolitej od UKS ORLIK PRZEMYŚL”
Na obiektach Juvenii w Przemyślu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięło udział 80 zawodników w kategorii młodzik z Ukrainy i Polski .Natomiast najmłodsze dzieci z naszego Orlika wraz ze swoimi Ojcami rozegrały historyczny mecz pomiędzy sobą ku czci Niepodległej Rzeczpospolitej który zakończył się remisem pomimo zdecydowanej przewagi naszych „Maluszków” z biało czerwonymi serduszkami. Natomiast główne trofeum trafiło do naszych gości z Ukrainy SMS Mościska, którzy wygrali wszystkie mecze wyprzedzając Orlika Przemyśl 2008. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci pokłoniły się i oddały hołd naszym przodkom, którzy swoją postawą dali nam przykład jak być POLAKIEM i jak kibicować Naszej Kochanej Rzeczypospolitej !!!.
Serdeczne podziękowania składamy Prezesowi Podkarpackiego ZPN Mieczysławowi Golbie za ufundowanie Pucharów oraz rodzicom za pomoc w realizacji tego naszego Święta Niepodległości na Orliku !

Wygrana 2006/7

Dzisiaj 11 listopada 2018r. w 100 – lecie odzyskania przez Polske Niepodleglosci chlopcy rocznik 2006 i mlodsi wiezi udzial w turnieju pilki halowej w Oleszycach. Byl to jeden z turniejow eliminacyjnych do finalu wojewodzkiego o mistrzostwo Podkarpacia U-12 w futsalu. W turnieju startowalo osiem druzyn walczacych o upragniony awans do turnieju glownego w Trynczy. Nasi chlopcy w skladzie: P.Palko, J.Jaroch, K.Pisz, K.Benko, W.Hatalski, B.Sromek, J.Pudlik, W.Hiszpan, T.Jedyczowski, G . Zajaczkowski, A.Baniecki, D.Adamski zdobyli pierwsze miejsce i upragniony awans do finalu, ktory odbedzie sie w dn. 24.11.2018r. w Trynczy. Sukces druzyny to same zwyciestwa nad: JKS Jaroslaw 4:1, Start Pruchnik 1:0 oraz 1:0 nad Zagorzem. W polfinale wygrana z Orzelkiem Przeworsk 2:0 i w finale ponowmie wygrana z JKS Jaroslaw w karnych 2:0 (1:1 w regulaminowym czasie gry). Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Dawida Adamskiego z naszego UKS-U. Wielka radosc ogarnela druzyne Orlika w hali w Oleszycach. Byly tance radosci i lzy szczescia. Wielkie, wielkie gratulacje dla druzyny, trenera Krzysztofa Frankiewicza i rodzicow, ktorzy zabezpieczali logistyke. Jeszcze raz brawo dla naszch Orlow, ktore w tak Swiateczny dzien wzniosly sie i wygraly. Juz od dzisiaj przygotowujemy sie do finalu na ktory serdecznie zapraszamy UKS Orlik Przemysl.

Podsumowanie ligi podkarpackiej


W historycznym dla naszego klubu, pierwszym sezonie ligi podkarpackiej nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze.
Zespół młodzik młodszy złożony w większości z zawodników rocznika 2008 zajął II miejsce w grupie odnosząc 11 zwycięstw, dwa remisy i jedna porażke i na wiosnę będzie występował w I lidze podkarpackiej i będzie walczył o tytuł mistrza Podkarpacia. Gratulacje dla zawodników i trenera H Łaskarzewskiego.
Zespół młodzik starszy (2006/2007) również zajął 2 miejsce w grupie odnosząc 6 zwycięstw, 2 porażki, dwa remisy i awansował z III do II ligi podkarpackiej. Gratulacje dla zawodników i trenera K Frankiewicza.
Najstarszy reprezentant drużyna Tramkarza starszego (2004/2005) zajęła 4 miejsce w grupie odnosząc 4 zwycięstwa, 3 porażki, 5 remisów i na wiosnę będzie występować dalej w III lidze podkarpackiej. Podziękowania dla zawodników i trenera K Makary.
Podsumowując należy stwierdzić ze w debiucie nasi zawodnicy na tle doświadczonych zespołów wypadli bardzo dobrze. Na 36 meczy wygraliśmy 21 meczy, 9 remisów i zanotowaliśmy tylko 6 porażek. Strzeliliśmy 122 gole tracąc 43.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i doping. Zapraszamy na wiosnę.