Historyczny sukces w Zakopanym

UKS ORLIK PRZEMYŚL rocznik 2008 zwycięża w mocno obsadzonym Międzynarodowym turnieju „API Cup Gorący Potok” Zakopane 2017.
Grano systemem każdy z każdym w sumie 260 minut gry . Od pierwszego dnia turnieju najrówniej grał UKS Orlik Przemyśl i głośno zrobiło się pod Giewontem o Przemyskich Orlątkach. Wygraliśmy 11 spotkań jeden zremisowaliśmy i doznaliśmy jednej porażki w bramkach nasz stosunek też wygląda rewelacyjnie bo 45 zdobytych i 2 stracone, ponadto nasz bramkarz Gracek Czapniewski został najlepszym bramkarzem turnieju. Świetny turniej, olbrzymie emocje , doskonałe warunki w jakich przyszło nam grać, mieszkać i oczywiście przepiękne Zakopane. Cóż więcej można sobie wymarzyć, zwiedziliśmy Zakopane oraz skocznię narciarską, byliśmy też na gorących termach. W piątek i sobotę pogoda nas nie rozpieszczała ale nasi piłkarze mają bardzo gorące serca i tym nadrabiali braki słońca. Po pierwszych dwóch dniach byliśmy zdecydowanym liderem, raz remisując i tracą tylko jedną bramkę. Niedzielę zaczęliśmy od Mszy Świętej i po śniadaniu udaliśmy się na decydujące gry, po dwóch wygranych pojedynkach odtańczyliśmy taniec zwycięstwa bo ostatni mecz był już dla nas formalnością, organizatorzy nagrodzili wysiłek naszych Orlątek wręczając im okazały puchar piękne medale i nagrodę w postaci torby sportowej dla każdego uczestnika z porcją przepysznych soków. Trzeba bardzo mocno podziękować trenerowi Henrykowi Łaskarzewskiemu, zawodnikom , wszystkim rodzicom oraz organizatorom i przeciwnikom za cudowne chwile spędzone razem. Potwierdziliśmy że potrafimy grać w piłkę. Teraz kolejne wyzwanie przed nami eliminacje do Mistrzostw Polski .( Może znajdą się jakieś firmy, osoby prywatne które wesprą finansowo pasję tych młodych chłopców ). Nasz zespół wystąpił w składzie oraz strzelcy bramek; Gracjan Czapniewski, Karol Orfin, Marcel Jamrozik, Hubert Kędziora – 10, Sergiusz Rożak – 7, Jan Borysławski – 7, Gracjan Młodziński- 6, Tymek Sociński – 6, Mateusz Bobrowicz – 3, Kornel Rybak – 2, Oskar Smycz – 3, Wiktor Klusek-1, Trener; Henryk Łaskarzewski , asystent; Sebastian Bobrowicz, kierownik; Czesław Rożak .
Tabela końcowa.
1 UKS ORLIK PRZEMYŚL
2 FENIKS PSA ŁÓDŹ
3 SKRA CZĘSTOCHOWA
4 SANDECJA NOWY SĄCZ
5 VICTORIA 1889 BERLIN
6 UKS SOKOLIK STARY SĄCZ
7 ESBANK RAP RADOMSKO
8 AF WIDZEW BRZEZINY
9 AJAKS CZĘSTOCHOWA
10 RODŁO OPOLE
11 AP REISSA SZCZECINEK
12 JUTRZENKA BYCHLEW
13 SOCCER SŁUPNO
14 WŁÓKNIARZ PABIANICE

Piąte miejsca naszych drużyn o puchar Tymbarku w Stalowej Woli

Piąte miejsca zajęły nasze zespoły w wojewódzkich finałach turnieju o puchar tymbarka w Stalowej Woli. Po wygraniu swoich grup w pojedynkach o wejście do półfinału przegrali w roczniku 2007 z gospodarzami Stalowa Wola 0:2 a roczniku 2009 pechowo z Beniaminkiem Krosno 1:2. Gratulacje dla wszystkich chłopaków bez wyjątku z postawy których możemy być dumni . Pokazaliście że wiecie co to jest piłka nożna i jak tą grą można się dobrze bawić 😉

Zwycięstwo rocznika 2004

 

Zdjęcie użytkownika UKS Orlik Przemyśl.

W dniu 1 kwietnia na stadionie ,, Juvenia” przy ul. Dworskiego w Przemyślu, odbył się Wielkanocny-Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2004 i młodszych o Puchar prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby.

W zmaganiach uczestniczyły drużyny: Orlik Przemyśl , Sparta Leżajsk , SMS Mościska , Sokołek Nisko , Polonia Przemyśl. Zespoły te rozgrywały swoje mecze systemem ,, każdy z każdym ” w jednej grupie , gdzie po wyrównanych i emocjonujących meczach osiągnęły następujące wyniki:

Orlik – Sokołek (3:1) , Polonia – Sparta (1:4 ) , Orlik – Mościska (0:0 ) , Polonia – Sokołek ( 1:2 ) , Sparta – Mościska (1:2 ) Orlik – Polonia (2:0 ) Sparta – Sokołek ( 1:0 ) , Polonia – Mościska (1:0 ) , Orlik – Sparta ( 0:0 ) , Sokołek – Mościska ( 0:4 ) .

Drużyna gospodarzy prowadzona przez Trenera Kamila Makare, zmagania rozpoczęła od pewnej wygranej 3:1 na Sokółkiem Nisko . Następnie po wyrównanym boju zremisowała 0:0 z zaprzyjaźnionym zespołem Sparty Leżajsk , i kolejny mecz wygrała 2:0 z miejscową Polonia .

W swoim ostatnim starciu Orlik Przemyśl zmierzył się SMS Mościska i ten mecz był niezmiernie ważny , bo decydował o końcowym układzie tabeli .Drużynie Orlika wystarczył remis by zająć I miejsce w Turnieju , i tak się stało ! . Mecz zakończył się remisem 0:0 i zespół Orlika wygrał cały Turniej.

Tabela końcowa :

1) Orlik Przemyśl , 2) SMS Mościska , 3) Sparta Leżajsk , 4) Sokołek Nisko , 5) Polonia Przemyśl .

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Kacper Wilowski ( Orlik ),
Najlepszy strzelec- Kamil Gardziel (Sparta),
Najlepszy bramkarz- Aleksander Szczur (Mościska) .