Puchar jest Nasz!

W minioną sobotę tj. 20 września 2014 r. Odbyło się drugie z cyklu Święto rodziny połączone z Dniem Piłkarza. Razem z SP nr 5 oraz SOSW nr 1 oraz wszystkimi patronami. UKS Orlik Przemyśl zorganizował świetną imprezę. Turniej otworzyli między innymi: Pan Wojciech Błachowicz, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu pani Małgorzata Ziober, Zastępca Dyrektora CKZIU nr 1 pan Marcin Mach, Dyrektor SOSW nr 1 pan Andrzej Berestecki oraz trener koordynator Stowarzyszenia UKS Orlik Przemyśl pan Henryk Łaskarzewski. Nagrody ufundował Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu pan Mieczysław Golba oraz Pani Krystyna Makara.

Po ciepłym otwarciu rozpoczęliśmy zawodami lekkoatletycznymi, w kategorii bieg na 400 m, jako pierwsi wystartowali chłopcy, zwycięsko bieg dokończyli na miejscach: 3. Jacek Pudlik, 2. Michał Woiński, 1. Kacper Wilowski.

Jako drugie do biegu przygotowały się mamy, zawodniczki w pełnym skupieniu po krótkiej rozgrzewce zajęły miejsca na starcie. Ruszyły, nikt z Jury nie przewidział że zawodniczki uknuły sprytny plan, chciały zaskoczyć Komisję zawodów przebiegając linię mety trzymając się za ręce w geście zwycięstwa. Myślały, że zabraknie nagród bo przecież medali za konkurencje jest tylko 3 ;-), niestety bardzo przystojni oraz nie mniej inteligentni mężczyźni z JURY  zdołali wyjść spod presji i przygotowali nagrody dla wszystkich Pań medalistek, w formie pięknych koszulek w modne paski fundowane przez panią Krystynę Makarę. Drogie Panie nie z nami takie numery 🙂

Kolejną turę przebiegły dziewczyny, biegły sprawiedliwie i nie zastawiły pułapki na Komisję jak ich doroślejsze Koleżanki. 🙂

Przyszedł czas na kategorię Panów. 🙂 na pierwszej pozycji uplasował się pan Łukasz Palko drugie miejsce na podium czekało na pana Janusza Sromka, no a trzecie dla skromnego i gościnnego jak się okazało Prezesa.

 

Następnie przyszedł czas na skoki do pisaku, wszyscy świetnie się bawili, każdy w obuwiu wyniósł trochę piasku dla siebie niczym kawałek Ziemi Świętej 🙂

W końcu impreza doczekała się gwoździa programu, Wielki Mecz MAMY vs. Kadra żeńska SOSW nr 1 w Przemyślu. Panie SOSW odważnie weszły na stadion z okrzykami zwycięstwa w pomarańczowych koszulkach, nasze skromne mamy w czarnych strojach weszły na murawę również z odwagą w oczach. Po wspaniałej rozgrzewce, mecz gwizdkiem rozpoczęła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu – pani Małgorzata Ziober.

Kobiety z chęcią wygranej zaczęły swoją walkę na oczach tysięcy kibiców, Nikt nie odpuszczał, pomimo uśmiechów na twarzach kibice zauważyć mogli wolę walki i wysokie morale u wszystkich zawodniczek z obu drużyn. To wspaniałe widowisko rozegrane w atmosferze Fair Play zwyciężyły podopieczne Trenera Henryka Łaskarzewskiego. Panie po meczu uścisnęły sobie dłonie na znak pokoju. Wszyscy podziękowali za wyborny mecz. Po podziękowaniach przyszedł czas na wręczenie pucharu. Puchar odebrały MAMY po wyniku 3:1, odśpiewały pieśń niosącą wieść w świat daleki i głęboki o wygranej… która brzmiała: Puchar jest Nasz, ten puchar na się należy …. wygramy, przegramy przegramy wygramy Pucharu już nie oddamy!!!  Po dekoracji przyszedł czas dla całej rzeszy fotoreporterów największych pism światowej klasy.  Jak zwykło już na naszych turniejach, czas radości skróciła znacząco ulewa, które nie dopuściła do rozłożenia kolejnej kategorii sportowej BOCCE. Właścicielowi dziękujemy za chęć pokazania nam tej dyscypliny licząc na to że uda się nam w nią zagrać na kolejny organizowanym przez nas turnieju.

 

Wszystkim Uczestnikom oraz gościom serdecznie dziękujemy za dobra zabawę.