Międzynarodowy Turniej pod Patronetem Jana Domarskiego

W minioną sobotę 21 czerwca 2014 r. Odbył się wyjątkowy i wyjątkowo dobrze zorganizowany turniej piłkarski w kategorii „Młodszy Orlik”

Swoja obecnością na turnieju organizowanym  przez Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe NSZZ „Solidarność” i KS Junak Słocina – Rzeszów zaszczycił nas były świetny piłkarz Polskiej Reprezentacji Jan Domarski – strzelec historycznej bramki na Wembley.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn między innymi Stal Rzeszów oraz były Wice Mistrz Polski w tej kategorii – Beniaminek Krosno.  Jednak Nie odebrało to ducha walki i woli zwycięstwa naszym chłopakom. Starcia z tymi obiema drużynami zwiększyły morale naszym chłopcom i obie drużyny w pięknym stylu pokonaliśmy.

Nasi chłopcy przegrali zalewie jeden mecz  w całym turnieju z Junakiem Słocina – na którego boisku rozgrywany był turniej co zaważyło w późniejszych finałowych starciach oraz o Zwycięstwie przez gospodarza tego pięknego turnieju.

Na świetnie zorganizowanym turnieju zapewniono „suchy prowiant” oraz zestaw obiadowy dla każdego uczestnika turnieju. Rozdano wodę oraz słodycze. Dużym zainteresowaniem wśród wodników cieszyły się również rozdawane lody.

Nasz drużyna zajęła 3 miejsce. Puchar oraz medale naszym Orlikom wręczał osobiście Pan Jan Domarski. Nasz były wybitny Reprezentant był również fundatorem tego pucharu.

Na pierwszym miejscu podium stanęła drużyna Junak Słocina – Rzeszów która odebrała piękny ogromny Puchar piłkarski.

W ostatnim meczu rozegranym przez naszą drużynę o 3 miejsce wynik zakończył się remisem 1:1. Spowodowało to rzuty karne między drużynami. Nasi chłopcy wspaniale strzelali karne. Ostatniego  karnego wykonał Kacper Zajączkowski, po udanym trafieniu szczęśliwi chłopcy okazywali swoją radość odśpiewując piosenki dopingujące naszą drużynę. Po dekoracji zawodników, autografy rozdawał Pan Domarski. We wspaniałej radosnej atmosferze około godziny 16  – chłopcy udali się do busa i ze śpiewem na twarzach wrócili do swoich domów i rodzin. Wszyscy chłopcy po tym turnieju są godni pochwały za trud włożony w każdy z meczy.

Nie można pominąć naszego trenera Pana Henryka Łaskarzewskiego, bez którego nie było by tej drużyny i wspaniałych wyników. Panie Trenerze w imieniu zawodników oraz ich rodziców Dziękujemy! Dziękujemy za pracę włożoną w naszych chłopców.

Cały wysokiej klasy turniej rozegrano w atmosferze Fair Play. Czekamy na następne zaproszenie. Postaramy się wyjechać z Największym trofeum.

 

 

Narodowy Dzień Sportu – Fotorelacja

W sobotę 14 czerwca 2014 r. UKS Orlik Przemyśl wspólnie z Dyrekcją SP Nr 5 w Przemyślu, zorganizowało pierwszy Narodowy Dzień Sportu.

Wspólnym otwarciem imprezy zajęli się Pan Henryk Łaskarzewski – Trener drużyny UKS Orlik Przemyśl razem z Panią Małgorzatą Ziober – Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 5 w Przemyślu.

Wśród zaproszonych gości pojawiali się przedstawiciele Władz naszego Miasta. a także fotoreporterzy lokalnych tygodników.

Po oficjalnym rozpoczęciu Festynu Drużyna UKS Orlik Przemyśl udała się na bieżnię stadionu by tam rozpocząć  zawody sportowe.

W zawodach biegowych udział wzięli Ojcowie, Mamusie oraz zawodnicy UKS Orlik Przemyśl – dzieci  🙂

Wszyscy w swoich kategoriach pokonali dystans 400 metrów.

Zawody jak zwykle odbyły się w atmosferze Fair Play. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg – niekiedy z pomocą solidarnych przyjaciół ale jednak. 🙂

Kategoria Tatusiów:

3 miejsce – Pan Marcin Woiński

2 miejsce – Pan Łukasz Palko

1 miejsce – Pan Piotr Skalski

Kategoria Mamusiek:

3 miejsce – Pani Edyta Woińska

2 miejsce – Pani Wioletta Zajączkowska

1 miejsce – Pani Beata Skalska.

 

Oboje trenują pewnie razem – miałem na myśli małżeństwo Państwa Skalskich.

 

Kategoria Dzieci:

3 miejsce Michał Woiński

2 miejsce Kinga Pawłowska

1 miejsce Dawid Pic vel. Marek Piegus 😉

 

Zastanawiającym jest fakt, że cała rodzina Państwa Woińskich zajęła 3 miejsce – prawdopodobnie też razem trenują 🙂

Wszystkich medalistów udekorowała Pani Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Przemyślu – Lucyna Podhalicz.

Pani Prezes nieustanie udziela wsparcia naszej drużynie w różnych formach, zarówno organizatorskich jak i sponsorskich.

W pierwszym meczu starli się zawodnicy chłopców (synów) z drużyną Mamusiek.

Niesamowicie szybkie Mamusie były bezlitosne i przy każdym pojedynku z chłopcami nie zostawiały najmniejszych nawet złudzeń wyprowadzając akcję po akcji …. 🙂

Dużym przypadkiem ale jednak mecz wygrali chłopcy. (ciekawe jak potem wyglądały desery ? :))

Całemu turniejowi jak zazwyczaj wsparcia duchowego udzielał Ksiądz drużyny – Marek Machała.

Nie zabrakło również malowania twarzy – nie tylko u dzieci 😉

Kolejne spotkania rozegrali ojcowie z synami następnie z  córkami – Oni jednak postawą oraz umiejętnościami nie byli w stanie dorównać żadnej z pozostałych drużyn. 🙂

 

Po krótkiej burzy rozegrano Finałowy Mecz turnieju.  MAMUSIE vs. TATUSIOWIE

w tym sprawiedliwym meczu na murawie Orlika stanęło 6 mężczyzn i tyle samo czyli 13 Kobiet :). W drużynie kobiet bramki bronił najlepszy bramkarz – Ikona Orlika – Pan Marcin. 🙂

Ojcowie pomimo wielkiego wysiłku, prób wykonania przeróżnych piłkarskich brazylijskich sztuczek nie  byli w stanie rozerwać żelaznej obrony drużyny MAMUSIEK. Nie zabrakło ofiarności w damskiej drużynie – jedna z zawodniczek poświęciła nawet stopę – w słusznej jednak sprawie – dla swoje drużyny. (Pani Justynie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia).

Mamy dzień wcześniej zaczerpnęły porad trenerskich od najlepszego trenera – Pana Henryka Łaskarzewskiego. W związku z powyższym nikt w tym dniu nie był w stanie ich pokonać.

Na tym turnieju jak w prawdziwym życiu nie zabrakło – Burz – Słońca – Uśmiechu i  Bólu … Po wszystkich spotkaniach jak to w życiu bywa wyszło po burzy słońce. 🙂

Na zakończenie Ksiądz patronujący turniejowi udekorował wszystkie drużyny.

Wszystkie mecze turnieju sędziował jedyny sprawiedliwy – Pan Andrzej Fedejko.

W rodzinnej atmosferze rodziny opuszczały murawę Orlika Przemyśl ….

W niedługim czasie udostępniony zostanie krótki film upamiętniający Turniej.

Patronat honorowy objął Prezes OZPN Jarosław Pan Mieczysław Golba

 

 

 

 

 

 

 

 

Razem wygrywamy z rakiem piersi

W niedzielę 8 czerwca na Orliku przy ul. Dworskiego odbył się turniej pod nazwą „Razem wygrywamy z rakiem piersi”. W turnieju udział wzięło 4 drużyny.

W turnieju udział wzięły same dziewczynki.

Reprezentacja Orlik Przemyśl

Reprezentacja Szkoły P0odstawowej nr 5

UKS Piątka

Reprezentacja Kniażyc

 

Turniej o godzinie 11.00 uroczyście  otworzyła Pani Prezes Stowarzyszenia Amazonki Małgorzata Barańska, W mocnym słońcu dziewczęta rozpoczęły rozgrywki piłkarskie. Z pełnym zaangażowaniem pod kierunkiem swoich trenerów rozgrywały akcje w wielkim stylu piłkarskim. Cały turniej odbył się jak zawsze w atmosferze Fair Play. Po dwóch godzinach turniej uroczyście zamknęła pięknym przemówieniem Pani Prezes Stowarzyszenia Europa Donna – Jadwiga Duda.

Turniej wygrała drużyna z Kniażyc. – Gratulujemy!

Obydwie Panie Prezes w pięknych słowach przekazały jak ustrzec się przed rakiem, poinformowały że choroba nowotworowa wcześnie wykryta daję większe szanse na wyleczenie. Panie Prezes zachęcały do skorzystania z badań piersi nie tylko kobiety – ku zdziwieniu wszystkich uczestników turnieju okazało się że mężczyźni również mogą zapaść na nowotwór piersi. Rozdano „Różowe Kartki”. Mają one zachęcać panie do wykonania badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu piersi, a jednocześnie angażować panów w profilaktykę tej choroby

Nie zabrakło wielu wspaniałych nagród oraz medali.

Sponsorami nagród w tym turnieju byli:

Prezydent Miasta Przemyśla – Pan Robert Choma

Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Pan Kazimierz Greń.

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich „Stare miasto” Pani Lucyna Podhalicz

Prezes Stowarzyszania Europa Donna – Pani Jadwiga Duda

Prezes Stowarzyszenia Amazonki – Pani Małgorzata Barańska

Dyrektor CKZiU nr 1 w Przemyślu – Pan Robert Rybak.

Współorganizatorami turnieju byli Pan Trener Andrzej Fedejko oraz Pan Trener Henryk Łaskarzewski.

Był to wielki turniej piłkarski dla zdrowia. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Patronat Honorowy objął Prezes OZPN Jarosław – Pan Mieczysław Golba

 

 

Międzynarodowy Dzień Rodziny – Organizatorzy: Dyrekcja SP 5 w Przemyślu oraz Trener Drużyny Orlik Przemyśl.

turniej

 

 

W sobotę 14 czerwca w godzinach 9.00 – 13.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny na stadionie piłkarskim przy ul. Dworskiego odbędzie się Wielki Piknik Rodzinny organizowany przez Dyrektora Szkoły Podstawowe nr 5 w Przemyślu oraz Pana Trenera Henryka Łaskarzewskiego.

Na boisku głównym znajdziemy liczne atrakcje, m.in:

– nauka wyplatania koszyków

– stoisko Powiatowej Komendy Policji

– stoisko i stragany zdrowej żywności

– loteria fantowa

– fitness wspólny dla rodziców, nauczycieli i uczniów

– zawody sportowe, badminton, dyscypliny dla rodziców i dzieci

– dmuchane zjeżdżalnie

Na boisku bocznym (orlik) odbędzie się turniej piłkarski.

Rodzice vs. Dzieci

Mężowie vs. Żony

Dziewczęta vs. Chłopcy

Matki vs. córki

Ojcowie vs. Synowie.

Przewidywane liczne nagrody !

Nie może Cię tam zabraknąć – pomóż swojej drużynie!

 

Zapraszamy serdecznie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Razem Wygrywamy z rakiem piersi – Organizatorzy: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Stare miasto” – Pani Prezes Lucyna Podhalicz oraz Przedstawiciel SP nr 5 w Przemyślu Pan Andrzej Fedejko, Stowarzyszenie Europa Donna – Pani Prezes Jadwiga Duda i Stowarzyszenie Amazonki – Pani Prezes Małgorzata Barańska oraz Pan Trener Henryk Łaskarzewski

 

ad60fd34-9e51-42d2-b368-ab47565cc183

Szanowni Państwo, w Niedziele 8 czerwca 2014 r. na Orliku przy ul. Dworskiego odbędzie się turniej piłkarki kobiet w ramach przyłączenia się do akcji: Razem Wygrywamy z rakiem piersi.

Organizatorami turnieju są: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Stare miasto” – Pani Prezes Lucyna Podhalicz oraz Przedstawiciel SP nr  5 w Przemyślu Pan Andrzej Fedejko,  Stowarzyszenie Europa Donna – Pani Prezes Jadwiga Duda  i Stowarzyszenie Amazonki – Pani Prezes  Małgorzata Barańska oraz Pan Trener Henryk  Łaskarzewski

Zapraszamy:

Panny

Żony

Matki

Córki

Babcie

i Teściowe ;0

 

Wszystkie panie w godzinach 11.00 -13.00 rozegrają turniej piłkarski.

Wszystkich mężczyzn zapraszamy do mocnego dopingowania.

1.5_Plakat_Meczowy_-_do_uzupelnienia

Zapraszamy!