Turniej z okazji Tygodnia Sportu.

23 maja 2014 r. o godzinie 15.00 rozpoczęliśmy celebrowanie Tygodnia Sportu.

Na początek swój turniej rozegrali chłopcy z rocznika 2006 i młodsi.

Podzielili się na równe drużyny oraz przejęli na czas turnieju certyfikowane nazwy drużyn światowej klasy:

Real Madryt

Barcelona

Bayern Monachium  – ulubiony klub naszego trenera Pana Henryka Łaskarzewskiego. (ale łatwiej nie mieli 😉 tylko doping był wyraźniejszy…

Turniej od strony duchowej wsparł Ksiądz Marek Machała. Księdzu bardzo podobał się pomysł organizacji turniejów piłkarskich dla najmłodszych. Podziwiał młodych futbolistów dopingował drużynom maluchów jak prawdziwy kibic sportowy. Pobłogosławił w modlitwie wszystkich uczestników turnieju oczywiście z opiekunami.

Wszyscy uczestnicy odmówili wspólnie głośno modlitwę.  To bardzo dobry pomysł łączyć sport z wiarą.

Na zakończenie turnieju najmłodszych zawodników nastąpił czas na dekorację piłkarzy.

Każdy dostał medal – złoty! 🙂 oraz imienny Dyplom za udział w turnieju.

Dekorację wręczali Pan Trener Henryk Łaskarzewski oraz Ksiądz Marek Machała, oczywiście dużej pomocy udzielili rodzice.

Tuż przed kolejnym turniejem dla starszych roczników przedstawiciele rodziców złożyli podziękowania na ręce Pana Trenera za trudy i znoje. Został odznaczony złotym medalem za swoje fachowe porady i opanowanie na treningach, pojawił się również Dyplom z wierszem od dzieci. Trener Łaskarzewski głośno i dumnie wyrecytował otrzymany wiersz. Łatwo nie było ponieważ słuchali go bacznie wszyscy uczestnicy i goście turnieju, wszystko poszło jednak gładko i bezproblemowo 🙂

Złotym medalem za udział udekorowany został również patronujący turniejowi Ksiądz.

W dalszym etapie kolejny turniej rozegrali starsi chłopcy oraz Dziewczęta z drużyny Orlik Przemyśl.

Dzień później odbył się kolejny turniej , ale to już następna historia 🙂

Wszystkim dziękujemy!.

Patronat Honorowy objął Prezes OZPN Jarosław – Pan Mieczysław Golba

Liga Orlika – 21 maja 2014 r. – Stubno

W środę 21 maja 2014 r. Odbyła się kolejna edycja turniejowej ligi orlika. Na turniej z Przemyśla udało się dwie drużyny pod wodzą Pana Trenera Henryka Łaskarzewskiego. Akademicy i Bawarczycy.

Niespełna 27 km od Przemyśla na stadionie Granicy Stubno, na którym dobrze przygotowana murawa przyjęła pięć drużyn odbyły się kolejne rozgrywki naszych młodych ligowców. Na przekór palącemu słońcu o godzinie 10.00 rozegrano pierwsze spotkanie. Ekipa bardziej doświadczonych piłkarzy, którym przewodzi Pan Henryk Łaskarzewski wygrała 4 kolejne mecze. Bawarczycy słuchając porad trenerskich zdobywali kolejne gole. Emocje nie mogły znaleźć ujścia. W upalne przedpołudnie chłopcy dołożyli wszelkich starań aby utrzymać się na pierwszym miejscu turniejowej tabeli Ligi Orlika.

W młodszej drużynie Akademików mecze rozegrali mniej doświadczeni lecz nie mniej ambitni chłopcy. Niektórzy z nich rozegrali pierwsze ligowe spotkania. Kapitanem drużyny był Karol Cieplicki. Niezastąpiony w bramce Michał Poznański starał się dorównać klasą golkipera bardziej doświadczonym bramkarzom. Niezaprzeczalnym faktem jest że nie popełnił najmniejszego błędu wyławiając piłkę z bramki jak piłkarze światowej klasy.

Chłopców zwyczajowo dopingowali opiekunowie.

Po meczach w atmosferze Fair Play, zmęczeni chłopcy otrzymali drużynowe dyplomy na świadectwo udziału w trudnych rozgrywkach.

W ruch poszły parasole – przeciwsłoneczne rzecz jasna 🙂

około godziny 14.00 udaliśmy się do Przemyśla.

Turniej uważam za bardzo udany.

Jak zwykle składam podziękowania młodym piłkarzom za męki i znoje w sportowych pojedynkach ale przede wszystkim za wytrwałość w dążeniu do celu Panu Trenerowi Henrykowi Łaskarzewskiemu.

 

 

Turniej rocznika 2006 – Rzeszów Stadion Miejski – 18 maja 2014 r.

W niedzielę 18 maja 2014 r. Pan Trener Henryk Łaskarzewski wraz z najmłodszą kadrą piłkarską naszej drużyny – rocznikiem 2006 i młodszymi – odwiedził turniej organizowany przez DAF – Dziecięcą Akademię Futbolu.

Turniej odbył się na stadionie Stali Rzeszów. Była to bardzo dobrze zorganizowana impreza sportowa dla milusińskich, która  zjednoczyła w walce Fair Play aż 16 drużyn.

W turnieju przewidziano medale, łakocie oraz wartościowy posiłek dla każdego uczestnika. Nie zabrakło również zaplecza medycznego. Niepowtarzalnie dobra atmosferę sportową zapewnili – liczni kibice pod postacią rodziców młodych sportowców.

Turniej rozegrano w 4 tabelach na 4 wydzielonych boiskach.

Przemyskie dzieciaki wystawione zostały w dwóch drużynach. Każda drużyna rozegrała pięć meczy.

Chłopcy zdobyli niezbędne doświadczenie, po kilku meczach pełni motywacji zdeklarowali się ciężko pracować nad swoimi umiejętnościami sportowymi aby w przyszłym roku zająć miejsce na podium w tym turnieju – który prawdopodobnie zostanie ponownie zorganizowany.

Po godzinie 14 zmęczeni chłopcy wraz z trenerem udali się do busa, którym podążyli w kierunku swoich domów.

Dużego wsparcia udzielili opiekunowie dzieci a w szczególności Pan Mariusz Kędziora, który pod wodzą wskazówek Pana Łaskarzewskiego wcielił się w trenera jednej z przemyskich drużyn.

Rodzicom dziękujemy za wsparcie. Panu Trenerowi Henrykowi Łaskarzewskiemu dziękujemy za poświęcenie i czas.

Turniej rocznika 2004 imieniem Św. Jana Pawła II w Przemyślu na boisku SP6 – osiedle Kazanów

W sobotę dnia 17 maja 2014 r. odbył się turniej piłkarski rocznika 2004.

Pan Trener Henryk Łaskarzewski wystawił dwie drużyny składające się z zawodników trenujących na orliku przy ul. Dworskiego.

Jedna z drużyn stanęła na najwyższym miejscu podium.

DSC_4573 (Kopiowanie)

Druga drużyna – nieoczekiwanie wywalczyła w rzutach karnych miejsce III.

 

Piłkarzom gratulujemy wyniku i Trenera, Trenerowi gratulujemy zdolności trenerskich wytrwałości i zdolnych piłkarzy.